Esileht > Uudised

Aiandusliidu ja Hortese ühine pressiteade

12.09.2013

Hortes alustas kodumaiste aiasaaduste müüki

Hortes on kaasa läinud Eesti Aiandusliidu üleskutsega ning alustanud kodumaiste aiasaaduste müüki.

Hortes Eesti suurima aianduskeskusena on alustanud kodumaiste aiasaaduste müüki, et näidata üles initsiatiivi ja pakkuda kohalikele tootjatele võimalust mõistliku hinnaga oma toodangut realiseerida selle asemel, et seda tasuta laiali jagada.

„Meie jaoks on see eelkõige sotsiaalsest vastutusest kantud projekt, kus eesmärgiks ei ole kiire kasum kodumaiste tootjate  jõulise hinnasurvestamise ning sisseostuhindade kahega korrutamise teel“, kinnitab Hortese juhatuse liige ja tegevdirektor Kristian Kalgan. „Koostöös Eesti Aiandusliiduga oleme ulatanud omalt poolt abikäe kodumaistele tootjatele. Loodame, et meie algatus innustab ka teisi aianduskauplusi – Eesti aiandustootjaid toetades toetame ka Eesti aianduse arengut“.

Eesmärgiks on ka kliendid panna eelistama just Eestis kasvatatud kvaliteetset puu- ja köögivilja, mis on värske, toodetud kodu lähedal teada-tuntud tootja poolt.

Müügilolevaid aiandussaadusi seob Eesti Aiandusliidu valduses olev kaubamärk, „Eestis Kasvatatud”. See on kodumaisust ja kvaliteeti kinnitav märk, mis aitab tarbijal eristada kodumaiseid saadusi sisseveetud aiandussaadustest, tagab kauba värskuse, kvaliteedi ja turvalisuse, annab tarbijale teada, et tegemist on kodumaise toodanguga ning kohustab tootjat pidevalt jälgima kauba kvaliteeti.  

Eesti Aiandusliidu tegevjuht Raimond Strastin kinnitab: „ Mul on väga hea meel Hortese algatuse üle. See on suurepärane võimalus aianduskeskuse kliendile oma toidulaua täiendamiseks. „Eestis Kasvatatud“ märk pakendil tähendab tarbija jaoks lisagarantiid, mis on tagatud läbi tootjaettevõtte kvaliteedisüsteemi.

Loodan südamest, et projekti saadab edu ja see saab klientide poolt hästi vastu võetud“.

Horteses jõuavad alates tänasest müügile värksed puuviljad ja mahlad EMÜ Polli Aiandusuuringute Keskuse aiast, Ääsmäe väiketootja Karin Neeme avamaaköögivili,  Jaagumäe talu aed- ja köögivili  ning AS Sagro aiasaadused.  

Kalgani sõnul on projekt käivitatud hooajalisena, kuid see ei välista, et nõudluse püsides pakub aianduskeskus edaspidi kvaliteetseid kodumaiseid aiasaadusi aastaringselt. „Meie missiooniks on Euroopa uudistaimede ja aiandustrendide vahendamise kõrval ka  kodumaiste aiandite ja puukoolide ning Lõuna-Eesti väiketootjate toodangu vahendamine Tallinnas ja Harjumaal,“ kinnitab Kalgan. Samuti avaldab ta lootust, et Hortese algatust järgivad ka teised jaekaubandusettevõtted, sealhulgas aianduskeskused Eestis. 

Lisainformatsioon:

Raimond Strastin

Tegevjuht

Sigre Parm

Turundusjuht

Hortes / AS Trigon Gardening

Seljaku 4b, 76401, Laagri, Harjumaa

mobiil +372 50 89 373

tel +372 6799 332

sigre@hortes.ee

www.hortes.ee

Kommentaarid: 0
Email again:
Lisa kommentaar
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: